BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Wyjazdy laboratoryjne na uczelnie wyższe realizowane dla uczestników projektu pn. "Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie kwidzyńskim- większa zatrudnialność uczniów".

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Wyjazd laboratoryjny, warsztatowy w ramach projektu dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kwidzynie im. Marii Skłodowskiej- Curie, branża chemia lekka.

W dniu 22 lutego 2018 roku 35 papierników z III i IV klasy uczestniczyło w zajęciach warsztatowych i laboratoryjnych w Instytucie Papiernictwa i Poligrafii na Politechnice Łódzkiej. Opiekunowie: Honorata Gruszka, Mieczysława Jamrozik i Jacek Michlewicz wraz z uczestnikami/uczestniczkami projektu zapoznali się podczas wykładu z klasyfikacją mas włóknistych, produkcją opakowań spilśnionych i komputerowym symulatorem procesu wytwarzania papieru. Podczas zajęć praktycznych młodzież miała możliwość własnoręcznie przygotować preparaty i oglądać pod mikroskopem różne rodzaje mas włóknistych oraz samodzielnie uformować wytłoczki na świąteczne jajka.

Wyjazd laboratoryjny, warsztatowy w ramach projektu dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie branża ICT.

W dn. 23.02.2018 uczniowie kl. 3 Ti i 4 TI ZSP nr 1 w Kwidzynie, w ramach Projektu wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych oraz warsztatowych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Tematyką warsztatów - prowadzonych przez dr inż. H. Olszewskiego z PG – były popularne ostatnio drony, czyli roboty zarówno latające jak i jeżdżące ( w tym przypadku: kołowe). Uczestnicy/uczestniczki projektu zapoznali się z klasyfikacją dronów, ich budową i zastosowaniami (np. fotogrametria terenu). Jednakże ze względów prawnych (wymagane uprawnienia) uczestnicy nie mogli samodzielnie pilotować drona, nie mniej jednak mogli sprawdzić swoje umiejętności w tym zakresie na symulatorze lotów. Dodatkowo od uczelni wyższej wszyscy uczestnicy/ uczestniczki otrzymali zaproszenie do Gdańska na kurs przygotowujący do egzaminu na operatora dronów.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

Decydujmy Razem

decydujmy razem

 

Nieodpł. pomoc prawna

NPP