Drukuj

Spotkania akademickie są formą wsparcia realizowaną przez uczelnie wyższe i dającą uczniom uzdolnionym możliwość kontaktu ze środowiskiem uczelni oraz najnowszymi trendami w rozwoju nauki.

Pojedyncze spotkanie akademickie składa się z wykładu, warsztatów oraz innych zajęć o charakterze praktycznym. W minioną sobotę (28.10.2017 r.) dwoje naszych gimnazjalistów wzięło udział w wykładzie i zajęciach na Uniwersytecie Gdańskim.

A tematyka była naprawdę ciekawa - "Kanty i matematyka". "Choć matematyk kojarzy się bardziej z miłośnikiem prawdy niż z oszukiwaniem, to jednak kantowanie w matematyce się zdarza. Co więcej, kantowanie w matematyce może być bardzo kształcące i przydatne. Znamy wiele różnych żartów, sofizmatów i paradoksów matematycznych" - taka zachęta przekonała Dominikę Żmudowską z Kwidzyna i Nataniela Żochowskiego z Prabut.

Zdolni gimnazjaliści z Powiatu Kwidzyńskiego odwiedzili Uniwersytet Gdański - niczym studenci wzięli udział w wykładzie, ćwiczeniach i warsztatach. Dla obojga było to pierwsze zetknięcie się z uczelnią wyższą i z pewnością nie ostatnie. I my zachęcamy zakwalifikowanych do naszego projektu aby korzystali ze spotkań akademickich. Naprawdę warto!