BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

W minioną sobotę odbyło się kolejne spotkanie akademickie, które jest formą wsparcia realizowaną przez uczelnie wyższe i dającą uczniom uzdolnionym możliwość kontaktu ze środowiskiem uczelni oraz najnowszymi trendami w rozwoju nauki.

Tym razem spotkanie odbyło się w Politechnice Gdańskiej i uczestniczyli w nim Natalia Deyna (Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie), Mikołaj Jaśkiewicz (Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Kwidzynie), Tomasz Wichowski (Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kwidzynie).

Temat spotkania: Życie na fali….. elektromagnetycznej. W ramach zajęć wykładowych uczniowie poznali, że fale elektromagnetyczne są nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Choć nie wszystkie są dla nas widzialne i odczuwalne, to stale nam one towarzyszą. Bez nich nie odczuwalibyśmy ciepła promieni słonecznych, nie moglibyśmy również podziwiać oczami otaczającego nas świata. Wiele współczesnych technologii ułatwiających nam życie nigdy nie powstałoby, gdyby nie wyjątkowe właściwości fal elektromagnetycznych.

Rzadko sobie uświadamiamy, że jesteśmy zanurzeni w elektromagnetycznym morzu. Wokół nas aż roi się od fal elektromagnetycznych. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak nie dać się im zatopić i wykorzystać je na swoją korzyść, np. po to, by poserfować w internecie. W ramach ćwiczeń były omawiane i rozwiązywane zadania powiązane z tematyką wykładu, natomiast podczas zajęć laboratoryjnych uczniowie wykonywali różnego rodzaju doświadczenia.

 Spotkanie 1 Spotkanie 2 

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

Decydujmy Razem

decydujmy razem

 

Nieodpł. pomoc prawna

NPP