BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Na Uniwersytecie Gdańskim odbyły się Pomorskie Warsztaty Naukowe „Zdolni z Pomorza”, które rozpoczęły się w niedziele i potrwały do piątku. Z naszego powiatu uczestniczyło w nich 14 uczniów. Program zajęć był bardzo bogaty i ciekawy.

Uczniowie brali udział w zajęciach naukowych, takich jak wykłady i ćwiczenia laboratoryjne – z biologii, chemii, fizyki, matematyki oraz kompetencji społecznych. W tym czasie ich nauczyciele uczestniczyli w kursach doskonalących, których zaliczenie zostanie potwierdzone odpowiednimi certyfikatami. Popołudniami odbywały się wycieczki po mieście – uczestnicy warsztatów odwiedzali wówczas różne muzea. Wieczory wypełnione były zajęciami projektowymi, z których każdy mógł wybrać coś dla siebie zgodnie z zainteresowaniami i biorąc pod uwagę termin realizacji konkretnych zajęć.

Na wykładach poruszane były ciekawe tematy m.in. pułapki statystyk oraz analizowano wpływ stresu na uczenie się i pamięć. Uczniowie zdobywali wiedzę o stresie jako reakcji adaptacyjnej, a w ramach ćwiczeń dokonywali pomiarów: czynności elektrycznej serca, ciśnienia krwi w różnych warunkach, tętna w różnych punktach ciała, liczby oddechów czy objętości i pojemności płuc. Uczniowie mieli również okazje uczestniczyć w zajęciach gdzie testowali pamięć przestrzenną u zwierząt (konkretnie u szczurów), a także odbyły się warsztaty dotyczące uczenia się i pamięci, podczas których uczniowie mieli okazję m.in. dokładniej poznać budowę mózgu, zapoznać się ze złudzeniami optycznymi i różnymi zaburzeniami pamięci oraz zgłębić techniki skutecznego uczenia się.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO

NPP

 

Geodezja

geodezja