82,44% to wynik zdawalności kwidzyńskich maturzystów, który dał naszym uczniom DRUGIE miejsce w województwie spośród 20 powiatów województwa pomorskiego.

Warto podkreślić, iż maturzyści szkół prowadzonych przez Powiat Kwidzyński uzyskali zdawalność jeszcze wyższą, tj. 83,67% [przy wysokiej, rzadko spotykanej w kraju, przystępowalności do matury wynoszącej 96%].
Do egzaminu w powiecie kwidzyńskim przystąpiły 524 osoby, zdało zaś 432.
Na pierwszym miejscu z wynikiem 92,23% znaleźli się maturzyści z Sopotu, natomiast trzecie miejsce z wynikiem 82% maturzyści z powiatu starogardzkiego.
Wynik powiatu kwidzyńskiego jest wyższy od średniej zdawalności matury w województwie (78,4%) i w kraju (80,5%).

wykres

(źródło: „Zdawalność egzaminu maturalnego w 2019 r. w powiatach województwa pomorskiego” OKE w Gdańsku, 4 lipca 2019 r.)

Tegorocznym maturzystom serdecznie gratulujemy uzyskanego wyniku
Zarząd Powiatu Kwidzyńskiego

Nieodpł. pomoc prawna