Zarząd powiatu zatwierdził specyfikację przetargową oraz projekt umowy na pielęgnację zieleni przydrożnej. Planowane jest przeprowadzenie koszenia poboczy dróg na całej szerokości pasa drogowego, w tym przeciwskarpy.

Tak szeroki zakres prac prowadzony jest od trzech lat. W tym roku obejmie on jeszcze jedną drogę powiatową. Pielęgnacją objętych zostanie ponad 100 km dróg, czyli ponad połowa dróg powiatowych. Zabieg zostanie przeprowadzony dwa razy. Pielęgnacja zieleni przydrożnej ma duże znaczenie dla bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Na pozostałych odcinkach dróg powiatowych zabieg zostanie przeprowadzony również dwukrotnie, ale na szerokości dwóch metrów. Zarząd powiatu już kolejny rok apeluje o zaniechanie procederu zaorywania rowów przydrożnych, który niszczy rowy i nie pozwala odpływać wodzie.

ISO 9001:2008