7 kwietnia, w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie, odbyły się powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

Turniej organizowany jest pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Jego celem jest popularyzacja znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru wśród dzieci i młodzieży, nabycie praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, poznanie techniki pożarniczej i organizacji ochrony przeciwpożarowej, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.

Uczestników turnieju przywitali st. bryg. Sławomir Bogiel, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie oraz druh Krzysztof Skoczek,  prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Kwidzynie. W turnieju wzięło udział 35 uczniów, reprezentujących szkoły podstawowe, gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu kwidzyńskiego. Eliminacje przeprowadzono w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy mieli do rozwiązania test składający się z 40 pytań.

W drugim etapie uczestnicy ustnie odpowiadali na trzy pytania. W przerwie uczniowie wraz z opiekunami zapoznali się z funkcjonowaniem Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego oraz wyposażeniem Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kwidzynie. Zwycięzcy reprezentować będą powiat w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się 22 kwietnia w Kwidzynie.

Najlepsi uczniowie turnieju
Szkoły Podstawowe
I miejsce – Aleksander Grzegorczyk – SP nr 2 w Kwidzynie,
II miejsce – Fabian Blokowski – OSP w Rozajnach gm. Gardeja,
III miejsce – Karol Serdacki – SP w Korzeniewie gm. Kwidzyn.
Gimnazja
I miejsce – Andrzej Posim – OSP w Rozajnach gm. Gardeja,
II miejsce – Mateusz Wójcik – Gimnazjum nr 3 w Kwidzynie,
III miejsce – Mateusz Murawski – OSP w Rozajnach gm. Gardeja.
Szkoły Ponadgimnazjalne
I miejsce – Katarzyna Barańska – OSP w Rozajnach gm. Gardeja,
II miejsce – Hubert Stępka – OSP w Prabutach,
III miejsce – Filip Czeszejko – OSP w Prabutach.

ISO 9001:2008