Złote, srebrne i brązowe medale zdobyli niepełnosprawni zawodnicy z powiatu kwidzyńskiego, którzy wzięli udział w Pomorskim Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Chojnicach.

Sportowcy reprezentowali kluby Olimpiad Specjalnych działające przy Warsztacie Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej i Zespole Szkół Specjalnych w Kwidzynie. Oprócz sukcesów indywidualnych srebro w  sztafecie wywalczyli Grzegorz Plewa, Bartosz Karolak, Michał Pryjomski i Kamil Głodowicz z Klubu Olimpiad Specjalnych "Olimp" przy ZSS w Kwidzynie.

W zawodach udział wzięło ponad 100 zawodników, którzy startowali w różnych grupach sprawnościowych. Łukasz Sobczuk (KOS WTZ Kwidzyn) zdobył złoty medal w stylu dowolnym i brązowy medal w stylu grzbietowym. Artur Jurczak (KOS WTZ Kwidzyn) przywiózł z zawodów dwa srebrne medale startując w stylu dowolnym i grzbietowym. Jarosław Chorzępa (KOS WTZ Kwidzyn) zdobył srebro w stylu grzbietowym i brąz w stylu dowolnym. Dwa złote medale przywiozła do Kwidzyna Anna Łopacińska (KOS DPS Kwidzyn).

Znakomite wyniki osiągnęli także zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych "Olimp" przy Zespole Szkół Specjalnych w Kwidzynie. Grzegorz Plewa zdobył dwa złote medale (styl dowolny na 25 i 50 m), natomiast Bartosz Karolak złoty medal w stylu dowolnym. Ze srebrnym medalem wrócił z zawodów Karol Budzich (styl dowolny), zaś Karol Żółkowski stanął na trzecim stopniu podium (styl dowolny). Podczas zawodów padły także rekordy życiowe zawodników. Ustanowili je Mateusz Gliniecki i Kamil Głodowicz.

Organizatorzy Pomorskiego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych to Chojnicki Klub Żeglarski - Sekcja kajakowa "Szansa", Zespół Szkół Specjalnych w Chojnicach i Chojnicki Klub Olimpiad Specjalnych.

P1180283 wiad.1 P1180288 wiad.1

ISO 9001:2008