13 maja (sobota) o godz. 10.00 w Gimnazjum w Liczu (gmina Kwidzyn) odbędzie się szesnasta edycja konkursu historycznego "Powiśle i Kwidzyn w 20-leciu międzywojennym".

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas IV-VI) i gimnazjów z powiatów kwidzyńskiego, sztumskiego i iławskiego. Każda szkoła może wystawić trzyosobową reprezentację. Organizatorami są Szkolne Koło Towarzystwa Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej im. Alfonsa Lemańskiego w Gimnazjum w Liczu, Gminny Ośrodek Kultury oraz Gimnazjum w Liczu.

Cele konkursu to między innymi rozbudzenie i rozwijanie zainteresowań młodzieży historią Powiśla i Kwidzyna oraz wzbogacenie wiedzy o regionie. Tematyka konkursu obejmuje między innymi sytuację ludności polskiej na Powiślu w latach 1919-1939, Plebiscyt na Powiślu w 1920 roku oraz działalność Gimnazjum Polskiego w Kwidzynie.

wiad.2

ISO 9001:2008