Rozpoczęła się rozbudowa siedziby Hospicjum im. św. Wojciecha przy ul. Malborskiej w Kwidzynie. Koszt prac budowlanych wyniesie ok. 1,3 mln zł.

Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Budownictwa TOM z Otłowca (gmina Gardeja). Dzięki inwestycji z hospicjum będzie mogła korzystać o ośmiu pacjentów więcej niż do tej pory. Obecnie w placówce może przebywać jedenaście osób. W dobudowanej części obiektu powstaną pomieszczenia dla chorych, pokoje techniczne oraz socjalne dla pracowników i wolontariuszy.

Obecna siedziba hospicjum powstała w 2007 roku przy ul. Malborskiej w Kwidzynie jako wspólna inwestycja samorządów miasta Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego. Z pomocy hospicjum korzystają wszyscy mieszkańcy powiatu kwidzyńskiego - osoby ciężko i terminalnie chore z powodu choroby nowotworowej. Udzielają jej lekarze, pielęgniarki, psycholog kliniczny i fizykoterapeuta. Pacjenci mogą liczyć także na wsparcie lekarzy i pielęgniarek hospicjum w swoich domach.
Samorząd powiatu jest członkiem wspierającym Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, które prowadzi hospicjum.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe