W dniu 16 października 2017 r. w Kwidzyńskim Centrum Kultury odbyło się seminarium "SKUTECZNA PROFILAKTYKA PRZEMOCY I UZALEŻNIEŃ". W seminarium uczestniczył Włodzimierz Dawidowski - członek zarządu powiatu kwidzyńskiego.

Seminarium było adresowane między innymi do pedagogów, nauczycieli, kuratorów sądowych, policjantów, pracowników socjalnych, urzędników administracji samorządowej oraz wszystkich osób pracujących z dziećmi i młodzieżą. Jego organizatorem był Ośrodek Interwencji Kryzysowej Fundacji Edukacji i Rozwoju "FLOW", który przygotował spotkanie przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie. Finansowe wsparcie zapewniło Starostwo Powiatowe w Kwidzynie. To już czwarte tego typu seminarium zorganizowane przez OIK. Spotkanie rozpoczęło się wykładem pn. "Zintegrowane systemy profilaktyki" wykładowca Ireneusz Siudem – psycholog, naukowiec – praktyk, psychoterapeuta.

Po wykładzie odbyły się cztery różne warsztaty tematyczne, które mogli wybrać uczestnicy seminarium. Ireneusz Siudem poprowadził warsztaty pn. "Konstruowanie strategii profilaktycznych w środowiskach lokalnych". "Stymulacja rozwoju emocjonalno – społecznego dzieci jako forma wczesnej profilaktyki" to temat warsztatów, które poprowadziła Anna Siudem - psycholog, psychoterapeuta, naukowiec.

Krzysztof Strzała – pedagog, socjoterapeuta, urzędnik państwowy, terapeuta uzależnień, poprowadził warsztaty pn. "Interwencja w sytuacji krzywdzenia dziecka i standardy bezpieczeństwa dziecka w placówkach" natomiast Marta Oklińska, psycholog z Ośrodka Interwencji Kryzysowej oraz Przychodni Leczenia Uzależnień w Kwidzynie, przygotowała warsztaty pn. "Kontrakt jako jedno z narzędzi w pracy profilaktycznej".

Organizator seminarium Fundacja Edukacji i Rozwoju "FLOW", od czterech lat prowadzi ośrodek Interwencji Kryzysowej przy ul. Chopina 26 w Kwidzynie. Zapewnia pomoc psychologiczną i doraźną pomoc prawną dla osób w kryzysie. Prowadzi również grupy wsparcia, treningi interpersonalne oraz grupy wsparcia dla młodzieży. Główne zadanie ośrodka to praca profilaktyczna i terapeutyczna z dziećmi, młodzieżą i ich rodzinami.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe