Gotowy jest projekt budowy nowego mostu nad kanałem Palemona na drodze powiatowej Nebrowo Wielkie - Bronisławowo. Rozpoczęcie budowy planowane jest w przyszłym roku.

Przed wykonaniem projektu została wykonana ekspertyza stanu technicznego obecnego mostu, która wykazała, że remont wiaduktu byłyby nieopłacalny. Zdecydowano, że na kanale powstanie zupełnie nowa konstrukcja. Z uwagi na zbliżającą się zimę i trudne warunki pogodowe inwestycja ma być zrealizowana w przyszłym roku.

Zarząd powiatu zaproponuje radzie powiatu umieszczenie w przyszłorocznym budżecie środków finansowych na realizację inwestycji. Szacuje się, że koszt przedsięwzięcia wyniesie ok. 1,1 mln zł. Do czasu rozpoczęcia inwestycji obecna konstrukcja mostu została odpowiednio zabezpieczona.

ISO 9001:2008