W dniu 27.10.2017 r. obył się Konwent Powiatów Województwa Pomorskiego, którego gospodarzem był Powiat Starogardzki. Z ramienia Powiatu, w konwencie uczestniczył Starosta Powiatu Kwidzyńskiego Jerzy Godzik.

Na spotkaniu starostowie z całego Pomorza poruszali kwestie, które na bieżąco dotyczą samorządów. Starostowie zapoznali się z projektem ustawy o finansowaniu zadań oświatowych, organizacją ogólnopolskiego projektu dla uczniów szkół ponadpodstawowych pn. "Olimpiada Solidarności", programem diagnostyki i wczesnego wykrywania choroby niedokrwiennej serca jako najczęstszej przyczyny zawałów dla placówek medycznych samorządu lokalnego, założeniami regionalnego programu aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych w 2018 roku, a także z pomocą osobom niepełnosprawnym poszkodowanym w wyniku żywiołu w 2017 r.,

Zaproszeni eksperci omówili również zmiany zasad funkcjonowania Warsztatów Terapii Zajęciowej po 1 stycznia 2018 r.

Starostowie podczas konwentu dyskutowali na temat bieżących problemów, z jakimi borykają się obecnie samorządy. Nie brakowało ciekawych wystąpień ekspertów ze Związku Powiatów Polskich, Fundacji Centrum Solidarności, Instytutu Badań Fizykomedycznych, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku, Pomorskiego Oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, czy Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

ISO 9001:2008