W dniu 7.11.2017 roku Starostwo Powiatowe w Kwidzynie odwiedzili uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią Panią Nellą Szyłejko ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie.

Zwiedzanie urzędu było częścią „Lekcji samorządności”. Dzieci miały okazję poznać Pana Starostę Kwidzyńskiego – Jerzego Godzika, zadać mu pytania, zwiedzić salę obrad Rady Powiatu Kwidzyńskiego.

Starosta wraz z pracownikami – Magdaleną Koplin (Wydział Architektury, Budownictwa i Ochrony Środowiska) oraz Anną Świątkowską (Wydział Rozwoju Powiatu i Polityki Społecznej) – przedstawili uczniom ciekawostki dotyczące działalności starostwa, wydziałów, jednostek organizacyjnych oraz przybliżył im sprawy, jakie można załatwić w urzędzie.

Wizyta w urzędzie była dla dzieci nie tylko zabawą, ale też częścią programu edukacyjnego. Każdy z uczniów miał okazję poczuć się przez chwilę urzędnikiem i przybić pamiątkową pieczątkę Starostwa Powiatowego w Kwidzynie.

Na zakończenie wizyty dzieci zostały obdarowane prezentami powiatowymi.

ISO 9001:2008