BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Niepełnosprawni z ośrodków z całego powiatu wzięli udział w Powiatowej Olimpiadzie Kół i Środowisk Osób Niepełnosprawnych.

To już szóste zawody, których organizatorem jest Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny "Rodło". Współorganizatorzy olimpiady to Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W organizacji pomaga także Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Niepełnosprawnym zawodnikom kibicowali między innymi przedstawiciele władz samorządowych Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego, w tym Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu, Włodzimierz Dawidowski z zarządu powiatu, Roman Bera, wiceburmistrz Kwidzyna i Kazimierz Gorlewicz, wiceprzewodniczący rady miejskiej. Nad przebiegiem imprezy czuwał Lech Kwiatkowski, prezes Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego "Rodło".

Olimpiadę otworzył Włodzimierz Dawidowski z zarządu powiatu, który podkreślił zabawowy charakter imprezy. Przed rozpoczęciem sportowych zmagań zawodnicy wysłuchali kilku piosenek w wykonaniu zespołu z kwidzyńskiego WTZ, z siedzibą w Górkach.

Zawodnicy startowali w takich konkurencjach, jak toczenie piłki między nogami, przekazywanie piłki górą w rzędzie czy sztafetowy wyścig z przewracaniem kubków. Zawody poprowadził Marek Sroka z Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Po zaciętej rywalizacji wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe zdjęcia oraz puchary z rąk Włodzimierza Dawidowskiego z zarządu powiatu.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe

 

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

Decydujmy Razem

decydujmy razem