Niepełnosprawni z ośrodków z całego powiatu wzięli udział w Powiatowej Olimpiadzie Kół i Środowisk Osób Niepełnosprawnych.

To już szóste zawody, których organizatorem jest Kwidzyński Klub Lekkoatletyczny "Rodło". Współorganizatorzy olimpiady to Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie i Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. W organizacji pomaga także Kwidzyńskie Centrum Sportu i Rekreacji.

Niepełnosprawnym zawodnikom kibicowali między innymi przedstawiciele władz samorządowych Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego, w tym Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu, Włodzimierz Dawidowski z zarządu powiatu, Roman Bera, wiceburmistrz Kwidzyna i Kazimierz Gorlewicz, wiceprzewodniczący rady miejskiej. Nad przebiegiem imprezy czuwał Lech Kwiatkowski, prezes Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego "Rodło".

Olimpiadę otworzył Włodzimierz Dawidowski z zarządu powiatu, który podkreślił zabawowy charakter imprezy. Przed rozpoczęciem sportowych zmagań zawodnicy wysłuchali kilku piosenek w wykonaniu zespołu z kwidzyńskiego WTZ, z siedzibą w Górkach.

Zawodnicy startowali w takich konkurencjach, jak toczenie piłki między nogami, przekazywanie piłki górą w rzędzie czy sztafetowy wyścig z przewracaniem kubków. Zawody poprowadził Marek Sroka z Kwidzyńskiego Centrum Sportu i Rekreacji.

Po zaciętej rywalizacji wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe zdjęcia oraz puchary z rąk Włodzimierza Dawidowskiego z zarządu powiatu.

ISO 9001:2008