Trwa przygotowanie specyfikacji przetargowej dotyczącej przeprowadzenia wiosennych remontów na drogach powiatowych.

Remonty cząstkowe zostaną przeprowadzone po zimie, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe. W najbliższych dniach ogłoszony zostanie również przetarg na wycinkę drzew. Wycinka dotyczyć będzie drzew przy różnych drogach na terenie całego powiatu kwidzyńskiego. Wycinka musi zostać przeprowadzona do końca marca ze względu na przepisy ochrony środowiska, które określają okresy ochronne przy tego typu zabiegach prowadzonych na drogach.

Przygotowywana jest również dokumentacja, która pozwoli na ogłoszenie przetargu dotyczącego remontów przepustów pod drogami. W pierwszej kolejności zostanie wyremontowany przepust na drodze Prabuty-Sypanica.