Podpisane zostały aneksy dotyczące poszerzenia zakresu prac modernizacyjnych w budynkach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 przy ul. Słowiańskiej i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 przy ul. Katedralnej w Kwidzynie.

Aneksy dotyczą prac związanych ze spełnieniem obecnie obowiązujących wymogów przeciwpożarowych. Warunki, jakie muszą zostać spełnione określiła Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Modernizacja budynków szkolnych rozpoczęła się w ubiegłym roku w ramach realizacji dwóch projektów oświatowych, na które samorząd powiatu pozyskał ponad 21 mln zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa pomorskiego:

• "Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie kwidzyńskim - modernizacja obiektów szkolnych wraz z wyposażeniem" – dotyczącego modernizacji budynków ZSP nr 1 i 2 oraz zakupu wyposażenia dla ZSP nr 1 i 2 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego,
  • "Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie kwidzyńskim - większa zatrudnialność uczniów" - dotyczącego między innymi dofinansowania praktyk zawodowych i różnego rodzaju zajęć dla uczniów oraz szkoleń dla nauczycieli, które odbywają się kolejny rok.