Zarząd powiatu zaopiniował kandydatury nominowanych do przyznania tegorocznej Honorowej Nagrody Starosty Kwidzyńskiego. W tym roku nagrody zostaną przyznane po raz dziewiętnasty.

Wyróżnienia przyznawane są osobom, organizacjom pozarządowym oraz instytucjom za wybitne osiągnięcia na rzecz rozwoju powiatu kwidzyńskiego. Od 2005 roku starosta przyznaje także nagrody za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz nagrody dla zawodników, którzy osiągnęli wyniki sportowe oraz zasłużonych trenerów i działaczy sportowych.

W 2017 roku Honorowe Nagrody Starosty Kwidzyńskiego otrzymali: Jolanta Czajkowska, Waldemar Patocka, Samodzielny Klub Seniora w Ryjewie oraz Stowarzyszenie Miłośników Biegania "Kwidzyn Biega". Honorową Nagrodą Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego zostali wyróżnieni: Marian Beta, Jerzy Czesław Gmaj, Jarosław Parus, Oddział Rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Kwidzynie, Teofil Redmer, Krzysztof Skoczek, Franciszek Sokołowski, Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa "Kontrasty", Jerzy Tumiłowicz i Stanisław Żebrowski.

Nagrodę starosty za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury otrzymał Zespół Pieśni i Tańca "Powiśle". Nagrodzeni w ubiegłym roku zawodnicy i trenerzy to Tomasz Chojnacki, dziewczęca drużyna unihokeja w Gimnazjum w Nowym Dworze, Zuzanna Jaremko, Maciej Kaczyński, Marcin Kłosiński, Agata Kowalska, Mariusz Kupiec, Filip Ostrowski, Andżelika Przybylska, Marek Ścibiński, Tomasz Wiśniewski, Szymon Górski, Natalia Szuba, Hanna Perfikowska, Wiktor Müller, Iga Müller i Alicja Kędzior.

Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród przyznawanych przez Przewodniczącego Rady Powiatu Kwidzyńskiego oraz Starostę Kwidzyńskiego odbędzie się 6 kwietnia w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe