Zarząd powiatu zatwierdził treść porozumienia z Kwidzyńskim Towarzystwem Przyjaciół Chorych w sprawie podwyższenia składki członkowskiej.

Samorząd powiatu jest członkiem wspierającym Towarzystwo prowadzące Hospicjum im. św. Wojciecha w Kwidzynie. Hospicjum pomaga chorym z terenu całego powiatu kwidzyńskiego. Obecnie trwa rozpoczęta w ubiegłym roku rozbudowa jego siedziby. Samorząd planuje przekazać składkę w kwocie 390 tys. zł, która umożliwi zakup wyposażenia do nowych pomieszczeń.

W hospicjum może przebywać obecnie 11 osób. Po rozbudowie, która ma zakończyć się w połowie bieżącego roku placówka będzie mogła przyjąć ośmiu pacjentów więcej. Koszt inwestycji wyniesie ok. 1,3 mln zł. Początki funkcjonowania Hospicjum im. św. Wojciecha sięgają 1996 roku. Pacjenci byli wówczas przyjmowani w pokoszarowym budynku przy ul. Grudziądzkiej. Nowa siedziba przy ul. Malborskiej powstała w 2007 roku. Inwestycję sfinansowały wówczas wspólnie samorządy miasta Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego.

hospcjum rozbuodwa hospcjum rozbuodwa2

Wybory samorządowe