Rozstrzygnięty został przetarg na zakup wyposażenia dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 oraz dla Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie.

Wybrano też dostawców 9 z 13 pozycji znajdujących się na liście wyposażenia dla pracowni do kształcenia w zawodzie technik papiernik w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Na pozostałe pozycje z listy zostanie ogłoszony kolejny przetarg. Niezwykle trudny i długotrwały okazał się proces zakupu wyposażenia do pracowni w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

W przygotowaniu specyfikacji samorząd powiatu korzystał z pomocy specjalistów z International Paper Kwidzyn, Instytutu Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej oraz nauczycieli zawodu. Zakupy realizowane są w ramach projektu "Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie kwidzyńskim - modernizacja obiektów szkolnych wraz z wyposażeniem", dofinansowanym z funduszy europejskich. Środki przyznano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa pomorskiego.