Wykonawca, który zajmie się budową nowego mostu na kanale Palemona w Bronisławowie (gmina Sadlinki) został wprowadzony na plac budowy. Most zostanie zbudowany na drodze powiatowej Bronisławowo - Nebrowo Wielkie.

Firma Most Kujawy rozpocznie inwestycję od rozbiórki obecnego mostu. W kolejnym etapie zostanie zbudowany nowy most. Z uwagi na ograniczenia związane z ochroną środowiska część prac w samym kanale musi zostać wykonana do końca kwietnia. Cała inwestycja powinna zostać zakończona w lipcu. Wykonawca zadeklarował oddanie nowego mostu do użytku przed terminem.

W trakcie prowadzenia inwestycji, w uzgodnieniu z władzami gminy Sadlinki, zostaną przygotowane objazdy dla mieszkańców. Koszt budowy mostu wyniesie 1,076 mln zł.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe