Zarząd powiatu złoży dwa wnioski o dofinansowanie modernizacji dróg Pastwa-Korzeniewo oraz Wandowo-Nowa Wioska, w ramach rządowego programu Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej.

Samorząd zabiegał już o dofinansowanie modernizacji tych dróg, ale z powodu braku środków nie uzyskał wsparcia, mimo że wnioski przeszły pozytywnie wszystkie etapy oceny. Obecnie pojawiła się druga możliwość uzyskania dofinansowania do 80% kosztów inwestycji. W skali kraju przeznaczono 500 mln zł na modernizację dróg lokalnych.

W województwie pomorskim jest to kwota ponad 27 mln zł, z czego połowę przeznaczono na drogi gminne. W powiecie kwidzyńskim znajduje się ok. 235 km dróg powiatowych. Ponad połowa z nich została zmodernizowana.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe