W wyniku konkursu wybrano oferenta, który zajmie się szczepieniami w mieście Kwidzynie i gminie Kwidzyn.

Ogłoszony zostanie kolejny konkurs na wybór realizatora "Powiatowego programu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) na lata 2017-2018" dla gmin Sadlinki, Ryjewo, Gardeja oraz dla miasta i gminy Prabuty.

Wirus brodawczaka ludzkiego odpowiedzialny jest między innymi za raka szyjki macicy. Szczepienia obejmują 1409 dziewcząt z roczników 2005, 2006 i 2007. Oprócz szczepień prowadzona jest w ramach programu profilaktycznego edukacja zdrowotna, która docelowo ma objąć ok. 5,8 tys. osób, w tym chłopców, dziewczęta oraz rodziców. W latach 2009-2014 na raka szyjki macicy w powiecie kwidzyńskim zachorowało 50 kobiet. Zmarło 30 mieszkanek powiatu.

Rak szyjki macicy jest drugą wiodącą przyczyną śmierci kobiet między 15. a 44. rokiem życia w województwie pomorskim, dlatego tak istotne jest uchronienie mieszkanek powiatu przed nowotworem wywoływanym przez wirusa brodawczaka ludzkiego.