21 maja na placu Jana Pawła II w Kwidzynie odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Samorząd powiatu reprezentowali między innymi Jerzy Godzik, starosta kwidzyński i Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu.

W uroczystości udział wzięli także Mariusz Łuczyk, wicewojewoda pomorski, Anna Fotyga, posłanka Parlamentu Europejskiego, nadbrygadier Tomasz Komoszyński, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku oraz wójtowie i burmistrzowie wszystkich gmin w powiecie kwidzyńskim. Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej wręczone zostały wręczone Medale Za Zasługi dla Pożarnictwa, przyznane przez Zarząd Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Gdańsku oraz awanse na wyższe stopnie służbowe. Podczas uroczystości Honorową Nagrodę MDP (Motywacja-Działanie-Przyszłość), przyznawaną przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych otrzymała Katarzyna Barańska z Ochotniczej Straży Pożarnej w Rozajnach, finalistka ubiegłorocznego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

W drugiej części uroczystości nadbryg. Tomasz Komoszyński, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, wręczył akt starszemu brygadierowi Sławomirowi Bogielowi, komendantowi powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie akt odwołania ze stanowiska. Akt powołania na stanowisko komendanta otrzymał st. kpt. Zbigniew Rzepka, który pełnił dotychczas funkcję zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie. St. bryg. mgr inż. Sławomir Bogiel pracę w kwidzyńskiej jednostce rozpoczął 1 lipca 1992 roku. Przez wiele lat był dowódcą jednostki ratowniczo-gaśniczej. Uczestniczył i dowodził wieloma akcjami ratowniczo-gaśniczymi, między innymi podczas pożaru dworca PKP w Prabutach w 1995 roku oraz pożaru budynku Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego w Kwidzynie w 2007 roku. 1 września 2009 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kwidzynie. St. kpt. Zbigniew Rzepka rozpoczął służbę 1 lipca 2002 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Tczewie, jako absolwent Szkoły Aspirantów PSP a od 1 czerwca 2012 r. pełnił funkcję zastępcy komendanta powiatowego PSP w Tczewie.

W 2006 roku ukończył Uniwersytet Warmińsko-Mazurski Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, kierunek Ochrona Środowiska, specjalność kształtowanie środowiska, uzyskując tytuł inżyniera, następnie w 2007 uzyskał tytuł magistra inżyniera.
W 2011 roku ukończył studia niestacjonarne I stopnia uzyskując tytuł inżyniera pożarnictwa w Szkole Głównej Służby Pożarniczej, a w 2017 roku studia podyplomowe w zakresie "Zapobiegania pożarom i awariom".

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe