Trwają odbiory techniczne związane z dobudowaniem nowego skrzydła budynku Hospicjum im. św. Wojciecha przy ul. Malborskiej w Kwidzynie. Inwestycja została rozpoczęta w ubiegłym roku.

Hospicjum prowadzone jest przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych. Obecnie z pomocy placówki może korzystać 11 pacjentów. Po oddaniu do użytku nowych pomieszczeń w budynku będzie dodatkowych 8 łóżek. Hospicjum pomaga chorym z całego powiatu kwidzyńskiego. Koszt inwestycji to ok. 1,3 mln zł, nie licząc zakupu wyposażenia. Samorząd powiatu, jako członek wspierający Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, przeznaczył jednorazową składkę w kwocie 390 tys. zł na zakup wyposażenia. Towarzystwo, które podpisało już umowy na jego dostawę, zakupi między innymi łóżka, stoliki oraz specjalistyczny sprzęt taki jak aparat USG i pompy infuzyjne.

Oprócz zwiększenia liczby łóżek i poprawy komfortu pobytu pacjentów w hospicjum, w nowym skrzydle będą znajdowały się dwa dwuosobowe pomieszczenia dla rodzin, które czuwają przy chorych, aby w razie potrzeby będą mogły skorzystać z noclegu. W budynku powstała też salka konferencyjna na potrzeby szkoleń personelu i wolontariuszy. Do nowego skrzydła zostanie przeniesiona kaplica, obecnie znajdująca się w głównej części budynku. Hospicjum w Kwidzynie działa od 1996 roku. Siedziba placówki przy ul. Malborskiej powstała w 2007 roku. Hospicjum ma podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Pacjentami opiekuje się zespół pielęgniarek i lekarzy. Placówka opiekuje się również pacjentami w domach.

Hospicjum1  Hospicjum2

Wybory samorządowe