Jerzy Godzik, starosta kwidzyński i Jerzy Śnieg, przewodniczący rady powiatu kwidzyńskiego wzięli udział w uroczystości wręczenia tytułów Honorowego Obywatela Miasta Kwidzyna.

Honorowe obywatelstwo nadano Martinowi Biermannowi, były nadburmistrz miasta Celle i dr Christianowi Meyl, rycerzowi Zakonu Joannitów. Uroczystość odbyła się w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym w Górkach (gmina Kwidzyn) i została połączona z podsumowaniem 25-lecia partnerstwa Kwidzyna z niemieckim miastem Celle i 20-leciem partnerstwa z miastem Gubin. Jerzy Godzik, jako burmistrz Kwidzyna w latach 1990-1997, podpisywał umowę partnerską z Celle.

W uroczystości, oprócz partnerskich miast Kwidzyna, udział wzięli między innymi Jerzy Kozdroń, przewodniczący rady miejskiej w Kwidzynie w latach 1990-1994, obecnie zastępca przewodniczącego Trybunału Stanu i senator Leszek Czarnobaj, burmistrz Kwidzyna w latach 1997-1998.

Martin Biermann

Christian Meyl