BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Na 1 sierpnia bieżącego roku planowane jest rozpoczęcie działalności Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kwidzynie. Będzie to drugi w powiecie kwidzyńskim ośrodek wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi.

Na mocy decyzji wojewody pomorskiego samorząd powiatu otrzymał środki w wysokości ponad 274 tys. zł na prowadzenie ośrodka. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup wyposażenia oraz działalność bieżącą do końca tego roku. Rada powiatu podczas ostatniej sesji podjęła uchwałę dotyczącą utworzenia ośrodka. Placówka będzie mieściła się przy ul. Ogrodowej 2, w wydzielonej i przystosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych części budynku, w którym mieści się Zespół Szkół Specjalnych.

W placówce będzie mogło przebywać 15 osób, w tym osoby przewlekle chore psychicznie, upośledzone umysłowo oraz wykazujące inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych. Pobyt w ośrodku ma umożliwić uczestnikom rozwój umiejętności niezbędnych do samodzielnego, aktywnego życia. Zajęcia będą odbywały się pięć dni w tygodniu, po 8 godzin dziennie, w formie zajęć świetlicowych. Prowadzenie ośrodka zostanie powierzone organizacji pozarządowej, w wyniku ogłoszonego już przez powiat konkursu.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

Decydujmy Razem

decydujmy razem

 

Nieodpł. pomoc prawna

NPP