Zwiększone zostały środki finansowe z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na funkcjonowanie warsztatów terapii zajęciowej.

Kwota ponad 53 tys. zł przeznaczona została na dofinansowanie kosztów pobytu jednego uczestnika w warsztacie terapii zajęciowej w bieżącym roku. Przyjęta została już uchwała rady powiatu w tej sprawie. W powiecie kwidzyńskim funkcjonują dwa warsztaty terapii zajęciowej: w Ryjewie oraz w Kwidzynie (z siedzibą w Górkach, gmina Kwidzyn).

Środki z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej, dotyczące dofinansowania kosztów działania warsztatów terapii zajęciowej zostały zwiększone do kwoty ponad 1,5 mln zł. Po zmianach środki z PFRON na ten rok wynoszą obecnie ponad 2,2 mln zł.

Podział pieniędzy z PFRON
Rehabilitacja zawodowa - 200 000 zł

• zwrot kosztów wyposażenia stanowiska pracy - 100 000 zł
  • środki na podjęcie działalności gospodarczej - 100 000 zł