Zakończono modernizację budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie. Prace obejmowały modernizację wszystkich pomieszczeń wewnątrz budynku.

W ciągu najbliższych dni powinna zostać oddana do użytku winda zainstalowania w gmachu szkoły. Prace rozpoczęto w ubiegłym roku.

Trwa modernizacja budynku Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Zakres prac w tym obiekcie jest o wiele większy, gdyż obejmuje także całą elewację, w tym renowację wielu zabytkowych elementów. Inwestycje realizowane są w ramach projektu "Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie kwidzyńskim - modernizacja obiektów szkolnych wraz z wyposażeniem". Pod koniec 2016 roku samorząd powiatu uzyskał dofinansowanie z funduszy unijnych na realizację przedsięwzięcia, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to ponad 21 mln zł. Środki unijne to ok. 18 mln zł.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe