BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

Powtórzony zostanie konkurs dotyczący wyłonienia operatora, który przeprowadzi szczepienia przeciwko pneumokokom. Samorząd województwa zachęca do zgłaszania się podmiotów do udziału w konkursie.

Program realizowany jest w całym województwie przez Urząd Marszałkowski, we współpracy z samorządami powiatowymi, w tym samorządem powiatu kwidzyńskiego.

Do programu przystąpiło łącznie trzynaście, spośród 20 powiatów województwa pomorskiego. Z bezpłatnych szczepień ma skorzystać trzy tysiące osób powyżej 65. roku życia. Wsparciem w województwie pomorskim ma zostać objętych ok. 30% osób będących w grupie ryzyka, w tym osoby zmagających się z przewlekłym nieżytem oskrzeli czy dychawicą oskrzelową. Szacunkowy koszt programu w tym roku to ok. 1 mln zł. Szczepienia przeciwko pneumokokom to druga akcja profilaktyczna, chroniąca mieszkańców powiatu kwidzyńskiego przed groźnymi chorobami.

W grudniu ubiegłego roku powiat rozpoczął realizację innego programu profilaktycznego, dotyczącego zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Program będzie realizowany do 2019 roku. Polega on na przeprowadzeniu szczepień ochronnych przeciw wirusowi HPV, odpowiedzialnego między innymi za raka szyjki macicy. Bezpłatne szczepienia obejmują ok. 1400 dziewcząt z roczników 2005, 2006 i 2007. W ramach programu prowadzona jest też edukacja zdrowotna obejmująca dziewczynki, chłopców i rodziców.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

Decydujmy Razem

decydujmy razem

 

Nieodpł. pomoc prawna

NPP