Zarząd powiatu zaproponuje nowej radzie kontynuowanie modernizacji budynku przy ul. Grudziądzkiej. To siedziba internatu Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oraz Powiatowego Nadzoru Budowlanego.

Obecnie dobiega końca termomodernizacja budynku. W gmachu zamontowana została winda, który umożliwi między innymi dotarcie osobom niepełnosprawnym do Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Koszt prac wykonywanych przez Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Budownictwa TOM z Otłowca, wyniesie ok. 1 mln zł. Trwa także przebudowa placu manewrowego pod kątem dostosowania go do wymogów przeciwpożarowych.

W 2016 roku wyremontowane zostały pomieszczenie internatu na parterze gmachu. Zarząd zaproponuje, aby w projekcie budżetu na 2019 rok znalazły się środki na modernizacją dwóch najwyższych pięter na potrzeby internatu. Modernizacja przewiduje przebudowę dotychczasowych pomieszczeń oraz węzła sanitarnego. Szacunkowy koszt to ok. 1,5 mln zł. Decyzja w sprawie kontynuacji modernizacji będzie leżała w rękach nowo wybranej rady powiatu kwidzyńskiego.

Wybory samorządowe

wybory samorzadowe