Na zaproszenie Kanclerz Natalii Parus oraz Senatu Powiślańskiej Szkoły Wyższej, 15 grudnia w siedzibie Uczelni Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie, Wicestarosta, Wiesław Wosiak oraz Członek Zarządu Powiatu Kwidzyńskiego, Danuta Woronowicz, uczestniczyli w posiedzeniu Rady Pracodawców.

Członkowie Rady Pracodawców to przedstawiciele m.in. władz miasta, instytucji publicznych, placówek medycznych oraz biznesu.

Podczas spotkania opracowano wspólną politykę działań oraz plan działań na rok 2019. Członkowie rady przedstawili propozycję projektów w ramach dostępnych funduszy europejskich/ strukturalnych / ministerialnych. Rozmawiano o zmianach, odnośnie potrzeb rynku pracy/ pracodawców, a ofert kształcenia PWS.
Posiedzenie zakończyło się podsumowaniem Rady Pracodawców.

Głównymi założeniami Rady Pracodawców jest współudział w udoskonaleniu procesu i jakości kształcenia poprzez dostosowanie programów kształcenia do obecnych potrzeb rynku pracy, potrzeb pracodawców, instytucji itp. Działania Rady Pracodawców zmierzałyby do organizowania wspólnie szkoleń, warsztatów, konferencji naukowo – szkoleniowych, panelów dyskusyjnych, jak też wspólnej realizacji projektów z zakresu pożądanych zmian społeczno – gospodarczych w regionie.

Nieodpł. pomoc prawna