28 czerwca w Kwidzyńskim Centrum Kultury, Powiślański Bank Spółdzielczy świętował 100 urodziny. W specjalnej uroczystości jubileuszowej udział wzięli Przewodniczący Rady Powiatu, Jerzy Śnieg oraz Starosta Kwidzyński, Jerzy Godzik.

Historia banku zaczyna się 2 kwietnia 1919 roku, wtedy właśnie powołany został Bank Ludowy. W 1920 roku przeszedł on pod opiekę Związku Polaków w Prusach Wschodnich. W 1946 roku Bank Ludowy w Kwidzynie wznowił swoją działalność , w tym czasie odegrał dużą rolę na terenie powiatu, jego zadania koncentrowały się na kredytowaniu indywidualnej gospodarki rolnej, rzemiosła oraz gromadzenia oszczędności.

W 1998 roku nastąpiła integracja banków: Banku Spółdzielczego w Kwidzynie, Ryjewie, Gardei, Sadlinkach oraz Gronowie Elbląskim. Czego następstwem było powstanie Powiślańskiego banku Spółdzielczego.

Uroczyste obchody stulecia Powiślańskiego Banku Spółdzielczego w Kwidzynie, odbyły się w ostatni piątek oraz sobotę czerwca. Pierwszego dnia miała miejsce uroczysta gala w kwidzyńskim teatrze, w której udział wzięli m.in. przedstawiciele Związku Banków Polskich, Krajowej Rady Spółdzielczej, przedstawiciele samorządów, klienci, oraz udziałowcy banku.

Podczas gali wręczone zostały odznaczenia dla zasłużonych działaczy samorządowych oraz długoletnich pracowników. Złożone zostały podziękowania i gratulację dla instytucji i partnerów biznesowych współpracujących z PBS. Galę jubileuszową zakończył występ Ani Wyszkoni. Drugiego dnia na stadionie przy ul. Sportowej wystąpili Andrzej Piaseczny oraz zespół Loka.

Nieodpł. pomoc prawna