Osiem drużyn walczyło o puchary w zawodach wędkarskich - spławikowych, dla osób niepełnosprawnych w Górkach, w gminie Kwidzyn. Organizatorem dorocznych zawodów jest Warsztat Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, prowadzony przez Fundację "Misericordia".

W imprezie wzięli udział Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński, który powitał wędkarzy oraz dokonał uroczystego otwarcia zawodów oraz Kazimierz Gorlewicz, prezes Fundacji “Misericordia”. Wędkarze łowili ryby w stawach przy zabytkowym dworku, który jest siedzibą WTZ. Najwięcej ryb udało się złowić „Rodzince Kwidzyn”, wędkarzom reprezentujących środowisko osób niepełnosprawnych w Kwidzynie. Drugie miejsce zajęła drużyna „Przyjaciele Kwidzyn”. Na najniższym stopniu podium stanęli wędkarze z Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

W zawodach udział wzięły reprezentacje warsztatów Terapii Zajęciowej w Koniecwałdzie, Ryjewie, Dzierzgoniu i Kwidzynie, domów pomocy społecznej w Ryjewie i Kwidzynie oraz wędkarze, reprezentujący różne środowiska osób niepełnosprawnych. Nad prawidłowym wędkowaniem czuwał Krzysztof Piłkowski, sędzia główny zawodów z Polskiego Związku Wędkarskiego. Wszystkie ryby po złowieniu i policzeniu wróciły do stawów.

Nieodpł. pomoc prawna