Do 4 sierpnia w Szkole Podstawowej w Sadlinkach potrwa Międzynarodowy Plener Plastyczny „Dusza w ramkach”. Impreza odbywa się po raz piętnasty.

Będzie w niej uczestniczyło 60 artystów, amatorów i profesjonalistów, reprezentujących stowarzyszenia i kluby plastyków z Polski oraz z partnerskiego miasta Bar z Ukrainy. Organizatorem pleneru jest Stowarzyszenie Miłośników Malarstwa „Kontrasty”, kierowane przez Helenę Roszak. W tym roku inspiracją prac jest hasło „Dusza w ramkach”.

Podczas tegorocznej imprezy w plenerze weźmie udział 20 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Sadlinkach oraz szkół z miasta Kwidzyna, którzy podczas minionego roku szkolnego wyróżnili się talentem malarskim. 4 sierpnia od godz. 15.00 w hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Sadlinkach będzie można obejrzeć wszystkie prace artystów wykonane podczas pleneru.

Nieodpł. pomoc prawna