BIP

Link do biuletynu informacji publicznej

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

3 września (wtorek) w siedzibie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach (gmina Kwidzyn) odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników KPPT.

Jednym z punktów było omówienie dalszych kierunków działalności KPPT. Z uwagi na sprzedaż terenów inwestycyjnych przez park istnieje potrzeba budowy nawierzchni asfaltowej dla drogi dojazdowej do tych terenów. Obecnie dojazd jest możliwy utwardzoną drogą gruntową, prowadzącą od zjazdu na tzw. małą obwodnicę do Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Udziałowcami spółki są powiat kwidzyński, miasto Kwidzyn i gmina Kwidzyn. Budowa Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach rozpoczęła się pod koniec pod koniec 2011 roku. Miała potrwać 21 miesięcy, ale z powodu zejścia z budowy hiszpańskiej firmy Aldesa Construcciones została przerwana. Budowę dokończyło Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów „Prefabet - Białe Błota” S.A. w Białych Błotach (woj. kujawsko-pomorskie). Budowa infrastruktury Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego z Centrum Energii Odnawialnej uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa pomorskiego. Całkowita wartość przedsięwzięcia to ok. 47 mln zł, w tym ponad 28,5 mln zł to środki unijne.

Wszystkie obiekty, które powstały na terenie parku zostały zrealizowane w standardzie „inteligentnych budynków”. Kompleks składa się z kilku części, w tym nowoczesnego centrum konferencyjno-szkoleniowego, służącego między innymi do prezentacji osiągnięć technologicznych lub naukowych przez firmy, które prowadzą lub będą prowadziły działalność. W ramach parku działa Centrum Energii Odnawialnej wspierające rozwój energetyki odnawialnej. Specjalne warunki dla nowo powstających firm oferuje Inkubator Przedsiębiorczości. Oprócz tego park dysponuje terenami inwestycyjnymi o powierzchni ponad 16,5 ha, z których większość została już sprzedana.

BIP

 

Ankieta

iso

 

Rezerwacja kolejki

rezerwacja kolejki

 

ZDOLNI Z POMORZA

zdolnizpomorza

 

A- A A+

RSS-Icon

Wyszukiwarka

ISO 9001:2015

h-9001 170

 

Unia Europejska

unia europejska

 

ZPP

zpp

 

NIEODPŁATNE PORADNICTWO

NPP

 

Geodezja

geodezja