W budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Barcicach, w gminie Ryjewo zamontowano nowy piec.

Do ogrzewania wykorzystywana jest biomasa w formie pelletu. Nowy piec jest urządzeniem wydajnym i bardzo elastycznym, może pracować na ok. 30 proc. swojej mocy w okresach wczesnej jesieni lub późnej wiosny, gdy nie jest potrzebna pełna moc grzewcza. Koszt inwestycji to ok. 200 tys. zł.
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Barcicach, w gminie Ryjewo, to placówka oferująca wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, praktycznie od jego urodzenia, aż do podjęcia nauki w szkole. Zajęcia prowadzone są indywidualnie w zależności od możliwości psychofizycznych i potrzeb dziecka. SOSW prowadzi też edukację przedszkolną dla dzieci w wieku od 3 do 8 lat. W ramach placówki funkcjonuje szkoła podstawowa dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i niepełnosprawnościami sprzężonymi, w tym z autyzmem.

Nieodpł. pomoc prawna