Trwa modernizacja drogi powiatowej Korzeniewo - Pastwa. Inwestycja jest realizowana w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i rozwój spójnej sieci dróg na obszarze Powiśla, poprzez modernizację drogi powiatowej nr 3204G Pastwa - Korzeniewo".

W lipcu bieżącego roku samorząd powiatu uzyskał dofinansowanie na inwestycję z Funduszu Dróg Samorządowych. Umowa w sprawie przyznania środków została podpisana na początku sierpnia w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Przebudową objęty jest odcinek drogi o długości ponad 6 km. Koszt modernizacji to ok. 2,64 mln zł. Połowa kosztów inwestycji zostanie pokryta ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Pozostała kwota to środki z budżetu powiatu. Prace modernizacyjne prowadzi Przedsiębiorstwo Budowy Dróg ze Starogardu Gdańskiego. Niemal na całym odcinku położona została już pierwsza warstwa nowej nawierzchni. Wcześniej wykonano wszystkie przepusty. Prace powinny zostać zakończone do końca listopada.

Nieodpł. pomoc prawna