9.714,60 zł zebrali wolontariusze Kwidzyńskiego Towarzystwa Przyjaciół Chorych na prowadzenie Hospicjum Świętego Wojciecha.

Pieniądze zbierano w ramach drugiej edycji akcji „Znicz za serce”. Akcja polega na sprzedawaniu żółtych zniczy, symbolizujących żonkile - kwiaty nadziei. Pieniądze zebrano podczas pięciu dni kwestowania. Sprzedano prawie wszystkie znicze z 1640 szt., które posiadało Kwidzyńskie Towarzystwa Przyjaciół Chorych. Zgromadzone podczas akcji pieniądze przeznaczone zostaną na funkcjonowanie prowadzonego przez KTPC hospicjum. Placówka przyjmuje chorych z terenu powiatu i powiatów sąsiednich. Lekarze i pielęgniarki odwiedzają pacjentów także w ich domach. Początki działalności hospicjum sięgają 1996 roku, kiedy rozpoczęto pierwsze wizyty domowe pielęgniarek i lekarzy u osób z chorobą nowotworową. 1 marca 1999 roku hospicjum stacjonarne zaczęło przyjmować pierwszych pacjentów w pokoszarowym budynku przy ul. 11 Listopada. Przy wsparciu samorządów Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego wybudowano nową siedzibę hospicjum. Budynek został oddany do użytku w grudniu 2006 roku, przy ul. Malborskiej w Kwidzynie. W 2017 roku samorząd powiatu rozpoczął rozbudowę obiektu, którą zakończono w lipcu ubiegłego roku. Obecnie hospicjum dysponuje 19 miejscami.

Fot.: Kwidzyńskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych

Nieodpł. pomoc prawna