20 listopada 2019 roku odbył się Pomorski Dzień Przedsiębiorczości zorganizowany przez Powiatowy Urząd Pracy w Kwidzynie we współpracy z Kwidzyńskim Parkiem Przemysłowo – Technologicznym w Górkach.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych oraz uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych powiatu kwidzyńskiego.

Z ramienia Powiatu Kwidzyńskiego w wydarzeniu uczestniczyli: Przewodniczący Rady Powiatu Pan Jerzy Śnieg, Wicestarosta Kwidzyński Pan Wiesław Wosiak, Członek Zarządu Pan Tomasz Pisarek oraz Jacek Grzebisz Nieetatowy Członek Zarządu.

Była to jedenasta edycja wydarzenia organizowanego we wszystkich powiatach województwa pomorskiego. Pomorski Dzień Przedsiębiorczości jest częścią obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i ma na celu propagowanie przedsiębiorczości jako życiowej postawy niezbędnej do osiągnięcie sukcesu zawodowego. Wydarzenie skierowane było przede wszystkim do uczniów szkół ponadpodstawowych, ale także osób pozostających bez pracy zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej oraz przedsiębiorców.

W ramach Pomorskiego Dnia Przedsiębiorczości na terenie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego w Górkach wygłoszone zostały prelekcje przedstawicieli Powiślańskiej Szkoły Wyższej w Kwidzynie oraz Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo- Technologicznego, a zaproszeni przedsiębiorcy zaprezentowali swoją drogę do sukcesu.
Jednocześnie w siedzibie PUP Kwidzyn przez cały dzień dostępni byli doradcy zawodowi, u których można było zbadać swoje predyspozycje zawodowe oraz zostały przeprowadzone zajęcia dla osób bezrobotnych w ramach Grupowej Informacji Zawodowej pt. „Przedsiębiorczość – Inwestycja w siebie" oraz w ramach Grupowej Porady Zawodowej pt. „Czy mogę być przedsiębiorcą – analiza predyspozycji zawodowych".

Nieodpł. pomoc prawna