Wiesław Wosiak, wicestarosta kwidzyński, wziął udział w spotkaniu członków i sympatyków Towarzystwa Kulturalnego Ludności Niemieckiej "Ojczyzna" w Kwidzynie.

Spotkanie poświęcono tradycjom związanym z okresem adwentu. Z tej okazji przygotowane zostały wieńce adwentowy oraz ozdoby świąteczne. Wszystkich gości powitał oraz opowiedział o tradycjach związanych z okresem przedświątecznym Manfred Ortman, przewodniczący Towarzystwa Kulturalnego Ludności Niemieckiej "Ojczyzna". W spotkaniu wzięli udział także Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna, Sławomir Słupczyński, wójt gminy Ryjewo, Kazimierz Kwiatkowski, wójt gminy Gardeja oraz Antoni Barganowski, radny powiatu i prezes Towarzystwa Miłośników Ziemi Kwidzyńskiej.

Towarzystwo Kulturalne Ludności Niemieckiej "Ojczyzna" powstało w 1992 r. w celu kultywowania tradycyjnej kultury Powiśla i przyśpieszania europejskich procesów integracyjnych. Organizacja od początku współpracuje z samorządami i organizacjami społecznymi miasta i powiatu. Towarzystwo jest członkiem porozumienia pomiędzy Miastem Kwidzyn i Zakonem Johannitów, na mocy którego funkcjonuje Stacja Socjalna, udzielająca pomocy osobom potrzebującym.

Nieodpł. pomoc prawna