Drukuj

Zmiany w obsłudze interesantów Wydziału Komunikacji, Bezpieczeństwa Obywateli i Zarządzania Kryzysowego od dnia 23.03.2020 r.

ZMIANY W OBSŁUDZE INTERESANTÓW WYDZIAŁU KOMUNIKACJI OD DNIA 23.03.2020 R.

Na podstawie Zarządzenia nr 15/2020 Starosty Kwidzyńskiego z dnia 17.03.2020 r. w sprawie ograniczenia pracy Starostwa Powiatowego w związku z zagrożeniem epidemiologicznym wirusa COVID-19 informuje  się, że od 23 marca 2020 r. wprowadza się kolejne ograniczenia w zakres obsługi interesantów Wydziału Komunikacji.

W związku z tym, anulowane zostały wizyty do rejestracji pojazdu i praw jazdy umówione drogą internetową w terminach od dnia 23 marca do 6 kwietnia 2020 r.

W szczególnie uzasadnionych przypadkach załatwianie spraw z zakresu rejestracji pojazdów i praw jazdy będzie możliwe wyłącznie po telefonicznym umówieniu terminu wizyty w godz. 7.00-10.00 pod numerem telefonu:

Osoby, które nabyły lub sprzedały pojazd zarejestrowany na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, proszone są o dokonywanie zgłoszenia nabycia bądź zbycia pojazdu jedynie drogą elektroniczną przez platformę ePUAP lub za pośrednictwem operatora pocztowego.

Jednocześnie informuje się, że w przypadku niemożliwości zarejestrowania w ustawowym terminie pojazdu sprawdzonego z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Starosta będzie brał pod uwagę nadzwyczajne okoliczności wynikające z epidemii wirusa COVID-19, zgłoszone przy rejestracji pojazdu w późniejszym terminie.

W związku z tym, nie należy się obawiać konsekwencji wynikających z niedotrzymania obowiązujących terminów.