Kursy języka polskiego dla imigrantów prowadzi Punkt Doradczy „Bezpieczna Przystań”, działający przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie.

Obecnie uczestniczy w nich 16 osób głównie z Ukrainy. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele. Kurs zakończy się w listopadzie. W minioną niedzielę został zorganizowaliśmy spacer edukacyjny po Kwidzynie. Uczestnicy kursy zwiedzili kwidzyńskie muzeum i katedrę. Poznali także historię ziemi kwidzyńskiej. Kurs języka polskiego dla osoby dorosłej to łącznie 36 godzin zajęć. Aby wziąć udział w kursie należy wysłać e-mail na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i jako temat wpisać „Kurs języka polskiego dla dorosłych”. Projekt jest współfinansowany z Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO