Firma Usługowo-Opiekuńcza „Pomocna Dłoń” w Kwidzynie będzie świadczyła usługi asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej w powiecie kwidzyńskim.

Wykonawcę programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” wyłoniło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie, które jest jego realizatorem. Asystent będzie między innymi pomagał osobie niepełnosprawnej w wyjściu z domu, w zakupach lub dojazdach na rehabilitację, a także w wyjściu do kina czy teatru, a nawet w załatwieniu różnych formalności w urzędach. Program jest adresowany do osób niepełnosprawnych, które posiadają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Na początku roku samorząd powiatu uzyskał ponad 94 tys. zł na realizację programu, który został opracowany przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Celem jest zwiększenie aktywności osób niepełnosprawnych w powiecie kwidzyńskim. Asystenci obejmą pomocą dziesięć niepełnosprawnych osób. Limit godzin usług asystenta przypadających na jednego uczestnika będzie wynosił nie więcej niż 30 godzin miesięcznie. Pomoc ma być świadczona do końca roku. Firma Usługowo-Opiekuńcza „Pomocna Dłoń” świadczy profesjonalne usługi między innymi w zakresie opieki nad osobami starszymi od 1999 roku. Obecnie prowadzona jest rekrutacja osób niepełnosprawnych, które będą mogły skorzystać z pomocy asystenta osobistego. Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” jest finansowany ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO