Środki ochrony osobistej oraz sprzęt, który ma pomóc w walce z koronawirusem, trafił do Domu Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

Zakupy to wynik wsparcia, które placówka uzyskała w ramach projektu „Pomorskie S.O.S” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Projektu, który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. O przyznanie grantu zabiegało Starostwo Powiatowe i Dom Pomocy Społecznej w Kwidzynie. Wsparcie dotyczy pracowników instytucji całodobowego pobytu pracujących bezpośrednio z osobami z niepełnosprawnościami, długotrwale chorymi oraz w podeszłym wieku. Placówka otrzymała 127 tys. zł, które zostały przeznaczone na zakup środków ochrony indywidualnej dla pracowników, w tym rękawiczek, maseczek, jednorazowych fartuchów, kombinezonów ochronnych, jednorazowych czepków i ochraniaczy na buty. Poza tym zakupiono jednorazową pościel i naczynia jednorazowe, przyłbice, środki do dezynfekcji ciała i powierzchni oraz gogle. Kupiony został też specjalistyczny sprzęt do wyposażenia izolatek i dekontaminacji, w tym ssaki, koncentratory tlenu, termometry, maseczki do tlenoterapii, maski tlenowe, inhalatory, dwa ozonatory z maską, jedenaście lamp bakteriobójczych (w tym cztery UV), maty dezynfekujące, zamgławiacz, trzy wózki toaletowo - prysznicowe, trzy łóżka i dozowniki. Sprzęt oraz środki zakupione w ramach otrzymanego wsparcia poprawiły bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników domu. Pomogą one też w zapobieganiu rozprzestrzeniania się COVID-19. Także Dom Pomocy Społecznej “Słoneczne Wzgórze” w Ryjewie uzyskał wsparcie w ramach programu „Pomorskie S.O.S”. Placówka również wyposaży pracowników w środki ochrony indywidualnej i dezynfekujące, a także sprzęt medyczny, niezbędny do przeciwdziałania i zwalczania covid-19. Na realizację tego zadania DPS w Ryjewie otrzymał ponad 214 tys. zł.

wiad1

NIEODPŁATNE PORADNICTWO