W siedzibie Kwidzyńskiego Parku Przemysłowo Technologicznego w Górkach (gmina Kwidzyn) odbyło się Walne Zebranie członków Stowarzyszenia „Seniorzy 50+”.

Podczas spotkania podsumowano działalność obejmującą okres od lipca 2019 r. do września bieżącego roku. Sprawozdanie z działalności zarządu przedstawiła prezes Ewa Stec, prezes Stowarzyszenia „Seniorzy 50+” w Kwidzynie. Członkowie organizacji zatwierdzili jednogłośnie sprawozdania Komisji Rewizyjnej i sprawozdanie finansowe. Udzielono także, przy jednym głosie przeciwnym, absolutorium dla zarządu. Po zebraniu seniorzy odwiedzili Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych mieszczące się w zabytkowym dworku, w którym Fundacja ,,Misericordia” prowadzi kwidzyński Warsztat Terapii Zajęciowej dla niepełnosprawnych mieszkańców powiatu kwidzyńskiego. Bogdan Muchowski, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kwidzynie, przypomniał zebranym historię dworku oraz opowiedział o jego odrestaurowaniu i prowadzonych w dworku działaniach na rzecz osób niepełnosprawnych. Stowarzyszenie Seniorzy 50+ w Kwidzynie zrzesza ponad 200 osób. Organizacja działa formalnie od 16 października 2012 roku. Seniorzy aktywnie działają na rzecz innych mieszkańców miasta i powiatu kwidzyńskiego, organizując wiele różnych spotkań, zajęć rekreacyjnych oraz imprez. Członkowie stowarzyszenia angażują się między innymi w działania Kwidzyńskiej Rady Seniorów i Powiślańskiej Lokalnej Grupy Działania.

wiad2 1  wiad2 2

NIEODPŁATNE PORADNICTWO