Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że od początku roku cały proces obsługi turnusów rehabilitacyjnych jest dostępny w systemie Obsługi Wsparcia finansowanego (SOW).

Wnioski dotyczące dofinansowania uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych można składać online (sow.pfron.org.pl). Cały proces będzie realizowany elektronicznie. Dzięki Systemowi SOW zabieganie o środki PFRON możliwe jest bez wychodzenia z domu i poza godzinami pracy urzędu (w praktyce 24 godziny na dobę), dając istotną przewagę nad tradycyjną formą papierową, wymagającą osobistego stawiennictwa w urzędzie. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie za pośrednictwem infolinii SOW (bezpłatny numer telefonu 800 889 777 czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00). Osoby niepełnosprawne, które nie posiadają podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego, nadal mają możliwość składania wniosków w formie papierowej w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie przy ul. Hallera 5 w Kwidzynie. Druki wniosków są dostępne na stronie internetowej PCPR (www.kwidzyn.epcpr.pl).

NIEODPŁATNE PORADNICTWO