Ponad 3,1 mln zł trafi do powiatu kwidzyńskiego na rehabilitację zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych, w tym ponad 1,9 mln zł to środki na funkcjonowanie warsztatów terapii zajęciowej w Kwidzynie i Ryjewie.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podzielił już pieniądze dla samorządów wojewódzkich i powiatowych.
O przyznaniu środków na poszczególne zadania dotyczące rehabilitacji społecznej i zawodowej w powiecie zdecyduje samorząd powiatu kwidzyńskiego. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kwidzynie przypomina jednak, że w przypadku dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych wnioski można składać przez cały rok za pośrednictwem Systemu Obsługi Wsparcia (SOW) Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Od sytuacji związanej z pandemią i związanych z nią obostrzeniami będzie zależało jaki zakres rehabilitacji społecznej i zawodowej będzie mógł być realizowany w tym roku.

NIEODPŁATNE PORADNICTWO