Strażacy z powiatu kwidzyńskiego pomagają dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą do nich dojechać we własnym zakresie. Wspierają w ten sposób ogólnopolską akcję szczepień przeciw covid-19.

Akcja prowadzona jest od 18 stycznia we współpracy z punktami szczepień oraz samorządami w całym województwie pomorskim, w tym także w powiecie kwidzyńskim. Osoby, które mają problem z dostaniem się do punktu szczepień mogą skontaktować się z wyznaczonym koordynatorem w swojej gminie. Pomoże on w zorganizowaniu transportu. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej wspierają samorządy w tym zakresie. W ramach prowadzonych działań strażacy przekazują także materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki covid-19. Ulotki są spersonalizowane dla poszczególnych gmin. Na awersie ulotki, w lewym dolnym rogu, znajduje się numer telefonu do gminnego koordynatora szczepień. Pod numerem 989, który jest czynny całą dobę, można uzyskać informacje dotyczące Narodowego Programu Szczepień przeciw Covid-19.

Zdjecie1 Zdjecie2

Zdjęcia: KP PSP w Kwidzynie