Samorząd powiatu planuje w tym roku remont odcinka drogi powiatowej Krzykosy-Cygany-Zebrdowo. Remont ma zostać przeprowadzony w nowej technologii „Slurry Seal".

Wniosek na dofinansowanie remontu drogi nie uzyskał dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, ale realizacja zadania ma zostać sfinansowana ze środków powiatu oraz przy wsparciu samorządu gminy Gardeja, na której terenie znajduje się droga.

Remontem objęta ma zostać połowa drogi o długości ok. 3,5 km. Nowa metoda, polegająca na układaniu cienkich dywaników na zimno, nie tylko poprawia stan techniczny, ale zabezpiecza drogę przed dalszą degradacją. To jedna z najbardziej skomplikowanych technologii. Wykonawca musi posiadać doświadczenie i wiedzę, aby ją stosować. Po raz pierwszy w powiecie kwidzyńskim zastosowano nową technologię w 2020 roku, na drodze powiatowej Pułkowice-Klecewko.

POMOC PRAWNA